V rámci projektu Experience it! č. 2022-1-CZ01-KA210-YOU-000084240 vznikla e-learningová platforma, která obsahuje metodiku zážitkové pedagogiky, kterou naleznete zde: https://bit.ly/3Yd3RhF
Tým mládeže z Déčka Náchod realizuje solidární projekt Mezi námi, s námi, zaměřený na zapojení ukrajinských uprchlíků do komunity. Projekt trvá od 1.8.2022 do 31.7.2023. Podpořeno Evropskou unií prostřednictvím programu Evropský sbor solidarity.
Déčko Náchod ve spolupráci s partnerskou organizací Asociacia CVCSR realizuje Erasmus+ projekt partnerství malého rozsahu s názvem Experience it! V rámci projektu se uskuteční národní a mezinárodní aktivity zaměřené na zážitkovou pedagogiku, udržitelnost a aktivity s mládeží.
Déčko Náchod realizuje dobrovolnický projekt Evropského sboru solidarity podpořený Evropskou unií. Ve školním roce 2022/2023 bude díky tomuto projektu hostěno na 12 dobrovolníků.
Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, inovativní vzdělávání dětí/žáků/účastníků zájmového vzdělávání, spolupráce s rodiči dětí, žáků, účastníků zájmového vzdělávání a veřejností
Déčko Náchod realizuje dobrovolnický projekt podpořený Evropskou unií prostřednictvím programu Evropský sbor solidarity. Jedná se o dobrovolnický projekt 2021/2022, počet dobrovolníků: 8.
Naším hlavním sponzorem na letních táborech je firma Wimex, s.r.o. Děkujeme!
Informace o ochraně osobních údajů (GDPR) naleznete v sekci Soubory a informace ke stažení
31.08.2022 Pět mladých tanečníků z Déčka se rozhodlo vytvořit projekt Evropského sboru solidarity Dance it out. Hlavní myšlenka byla jednoduchá: jednak rozhýbat děti po dlouhém pobytu za obrazovkami počítačů při pandemii a také podpořit propojení dětí odlišného původu do místní komunity. Vznikl tak projekt čítající několik druhů aktivit, které k tomuto cíli pomohly přispět.
,,Základem bylo navázat spolupráci s místními školami, které nám pomohly získat možnost zkontaktovat děti z rodin odlišného původu a nabídnout jim možnost zúčastnit se našeho projektu," říká Týna, která v Déčku působí delší dobu a projekt Dance it out bere jako příležitost naučit něco nového nejen tyto děti, ale i sebe. ,,Často to obnáší výstup z komfortní zóny, protože člověk musí umět komunikovat určitým způsobem, aby získal u dětí důvěru. Náš tým měl tak možnost naučit se trpělivosti a přístupu ke specifickým skupinám dětí," dodává.
Projekt se skládal z několika druhů aktivit: tanečních workshopů, nácviků s dětmi a různých vystoupení. Úspěch zaznamenalo především vystoupení dětí na Velkolepé taneční show, kde mohli zúročit, co se naučili. Jiný druh akce, dvakrát konaná otevřená taneční improvizace Outdoor Jam, přilákala také mnoho účastníků. Díky projektu se mohli setkávat nejen děti samotné, ale také jejich rodiče, kteří při příležitosti sledování vystoupení svých dětí s ostatními rodiči měli možnost navázat kontakty s místní komunitou.