V rámci projektu Experience it! č. 2022-1-CZ01-KA210-YOU-000084240 vznikla e-learningová platforma, která obsahuje metodiku zážitkové pedagogiky, kterou naleznete zde: https://bit.ly/3Yd3RhF
Tým mládeže z Déčka Náchod realizuje solidární projekt Mezi námi, s námi, zaměřený na zapojení ukrajinských uprchlíků do komunity. Projekt trvá od 1.8.2022 do 31.7.2023. Podpořeno Evropskou unií prostřednictvím programu Evropský sbor solidarity.
Déčko Náchod ve spolupráci s partnerskou organizací Asociacia CVCSR realizuje Erasmus+ projekt partnerství malého rozsahu s názvem Experience it! V rámci projektu se uskuteční národní a mezinárodní aktivity zaměřené na zážitkovou pedagogiku, udržitelnost a aktivity s mládeží.
Déčko Náchod realizuje dobrovolnický projekt Evropského sboru solidarity podpořený Evropskou unií. Ve školním roce 2022/2023 bude díky tomuto projektu hostěno na 12 dobrovolníků.
Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, inovativní vzdělávání dětí/žáků/účastníků zájmového vzdělávání, spolupráce s rodiči dětí, žáků, účastníků zájmového vzdělávání a veřejností
Déčko Náchod realizuje dobrovolnický projekt podpořený Evropskou unií prostřednictvím programu Evropský sbor solidarity. Jedná se o dobrovolnický projekt 2021/2022, počet dobrovolníků: 8.
Naším hlavním sponzorem na letních táborech je firma Wimex, s.r.o. Děkujeme!
Informace o ochraně osobních údajů (GDPR) naleznete v sekci Soubory a informace ke stažení
08.06.2023 Solidární projekt Mezi námi, s námi se pomalu blíží ke konci a realizační tým přichází se shrnutím toho, čeho se jim za uplynulý necelý rok podařilo dosáhnout.
Hlavním cílem projektu bylo zapojení ukrajinských uprchlíků do komunity. Úkol se zdál jasný, avšak realizační tým potkalo při jeho průběhu několik překážek. Přesto se nevzdali a projekt zvládli v plném rozsahu realizovat. Od srpna roku 2022 se konaly různé aktivity - výtvarné workshopy a komunitní setkání, zároveň však měli mladí lidé z realizačního týmu čas na seberozvoj. Pod vedením koučky Jaroslavy Nývltové hodnotili proces svého učení a pracovali na certifikátu Youthpass. Projektové aktivity končí v červenci 2023.
Veronika měla v projektu na starosti především výtvarné workshopy. Říká, že byla mile překvapená, jak se děti nadchly pro výtvarnou činnost. ,,Když jsme přecházeli na formát výtvarných workshopů v rámci hodin na ZŠ T.G.Masaryka, měli jsme představu, že se děti zapojí, protože musí. Přitom ale aktivitu neberou vůbec jako povinnost. Bylo patrné, že si společné vytváření užívali."
Honza, který se kromě organizace komunitních setkání věnoval i realizaci workshopů, dodává:,,Dětí jsme se snažili ptát, jak se jim workshop líbil, jak se jim komunikovalo s jejich kamarády z ciziny (myšleno uprchlíky) v průběhu výtvarné práce. Většinou jsme obdrželi pozitivní zpětnou vazbu, ale samozřejmě se našly i výjimky, pro které nebyla výtvarka komfortní. Tyto děti jsme se snažili do ničeho nenutit a nechat je se třeba jen dívat na své kamarády, jak tvoří. Ono jim to stejně nedalo a za chvíli tvořili s nimi."
Kromě výtvarných workshopů se pro zapojení uprchlíků do komunity pořádala také komunitní setkání. Ta byla zaměřena tematicky na událost spojenou s daným ročním obdobím. Kristýna shrnuje například komunitní setkání na téma Masopust: ,,Už to, že se v centru města sešlo mnoho lidí na akci takovou, nám umožnilo je nalákat na toto komunitní setkání. Uprchlíci z Ukrajiny si pak vzájemně s lidmi z naší komunity předávali informace o tom, jak se tento brzký jarní svátek slaví v našich zemích." Účast některých zapojených nebyla náhodná, jednalo se také o rodiče dětí, které se účastnily výtvarných workshopů. ,,Stalo se nám, že jsme na komunitních setkáních poznávali známé tváře dětí, které se doma zmínily, že pořádáme další aktivitu a v podstatě své rodiny na toto setkání dovedli,“ dodává Kristýna.
V červenci tento projekt končí. Členové solidárního týmu jsou rádi, že měli příležitost vyzkoušet si opět nové aktivity a přispět k lepšímu stavu světa kolem nás.